• TOUGHBOOK T1

    Ready for retail. In every way.

Panasonic představuje nové 5” odolné handheldové zařízení

Handheldové zařízení Panasonic Toughbook FZ-T1 je ideálním univerzálním řešením, které spojuje atraktivní vzhled a funkčnost.

 

Společnost Panasonic představila své nejnovější odolné handheldové zařízení Toughbook FZ-T1 pro mobilní pracovníky, kteří vyžadují všestranné, stylové a zároveň výkonné zařízení. Odolné 5” zařízení se systémem Android je skutečnou pastvou pro oko a ideálním řešením pro mobilní pracovníky v řadě oborů – v maloobchodě a pohostinství, ve výrobě, v přepravě nebo logistice.

 

S hlasovými a datovými službami, integrovanou čtečkou čárového kódu, širokou škálou funkcí a množstvím příslušenství je handheldové zařízení Toughbook FZ-T1 dostupné na trhu již nyní, varianta se čtečkou čárového kódu s automatickým přepínáním podle vzdálenosti bude následovat na počátku roku 2019. Zařízení lze používat v oblasti maloobchodu pro doplňování zásob, v asistovaném prodeji nebo pro příjem objednávek a pro markování zboží při čekání na pokladnu. Díky skenování čárových kódů z delší i kratší vzdálenosti je vhodné pro správu inventáře, ať již skenujete z vysokozdvižných vozíků, dodáváte zboží nebo pracujete na výrobní lince. Vyhovuje i potřebám pracovníků v terénu při opravách a údržbě, při navigaci, důkazu o doručení, záznamu dokumentace a kontrole inventáře v reálném čase.

 

„Toto nejnovější handheldové zařízení Panasonic Toughbook je důležitým přírůstkem do našeho rostoucího portfolia odolných zařízení se systémem Android,“ řekl Jan Kaempfer, General Manager of Marketing divize Panasonic Computer Product Solutions. „Jde o jedno z nejvšestrannějších, nejstylovějších a nejdostupnějších odolných handheldových zařízení se systémem Android pro firmy. Může se opřít o naše dobré jméno předního dodavatele vyznačujícího se odolným designem a flexibilní funkčností.“

 

Dva modely

Handheldové zařízení Panasonic Toughbook FZ-T1 bude dostupné ve dvou modelech: Pouze s Wi-Fi nebo s Wi-Fi a 4G pro hlas a data. Toto vysoce výkonné zařízení je zkonstruováno pro potřeby moderních mobilních pracovníků. Používá operační systém Android 8.1 Oreo, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon, 16GB uživatelské paměti Flash a 2GB paměti RAM.

 

Tenké a lehké

Handheldové zařízení Panasonic FZ-T1 je tenké a lehké, váží méně než 240g. Snadno se používá, ale má v sobě vše z dědictví značky Toughbook. Je navrženo podle armádní normy 810G, je odolné vůči prachu a vodě podle certifikace IP68, byla testována jeho odolnost vůči pádům z výšky až 1,5 m. Funguje v teplotním rozsahu -10 až +50 °C.

 

Dále má handheldové zařízení Panasonic Toughbook FZ-T1 snadno viditelný 5” displej a umožňuje zadávání údajů 10 prsty. Jeho displej je pokryt ochranným filmem, funguje v dešti a lze jej používat v rukavicích nebo s pasivním stylusem.

 

Možnosti skenování čárového kódu

FZ-T1 má zabudovanou rovnou čtečku čárového kódu se dvěma spouštěcími tlačítky, jedním na každé straně zařízení, aby se snadno používala pravákům i levákům. Panasonic představil i volitelné rukojeti standardní čtečky čárového kódu. Rukojeť čtečky čárového kódu na delší vzdálenosti bude následovat počátkem roku 2019. Toto příslušenství je vhodné pro operátory, kteří skenují pravidelně nebo potřebují skenovat na delší vzdálenost ve skladech či při řízení vysokozdvižných vozíků. 

 

Dlouhý čas provozu

Handheldové zařízení Toughbook FZ-T1 je navrženo tak, aby fungovalo celou směnu. Výdrž baterie je 12 hodin a lze ji měnit za provozu, uživatel tak nemusí přerušovat práci.

 

Zřetelná komunikace

Zařízení je vybaveno technologií potlačení hluku a hlasitým reproduktorem, aby byla umožněna zřetelná komunikace i v hektických a hlučných pracovních prostředích s úrovní hluku až na úrovni typické pro staveniště. Zařízení má také zadní fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů pro snadné pořizování snímků.

 

Široký rozsah příslušenství

Jak se u víceúčelového zařízení očekává, dodává se Panasonic Toughbook FZ-T1 s širokým ekosystémem dostupného příslušenství, aby vyhovoval potřebám různých mobilních pracovníků. Vedle čteček čárového kódu jsou dostupné samostatné a vícenásobné nabíječky a rámy, pásky na pouzdra, baterie, pasivní stylusy a ochranné filmy displeje.

 

Správa a zabezpečení

Pro snazší správu a zabezpečení je zařízení v souladu s Panasonic COMPASS (Kompletní služby a zabezpečení pro Android) 2.0. Panasonic COMPASS nabízí vše, co podniky potřebují, aby svá odolná zařízení se systémem Android mohly bezpečně nasazovat do provozu a spravovat. Slouží k využívání flexibility operačního systému Android a zároveň dodává jistotu, že zařízení Panasonic budou připravena pro firemní aplikace, řízení a zabezpečení. 

 

Zařízení Panasonic se také dodávají s Google Mobile Services (GMS), souborem aplikací Google a API, které pomáhají podporovat funkčnost napříč zařízeními. Tyto aplikace spolu bez problémů fungují a zajišťují snadnou ovladatelnost zařízení ihned od začtku jeho používání.

 

Cena a dostupnost

Handheldové zařízení Panasonic Toughbook FZ-T1 s funkcí Wi-Fi bude dostupné v srpnu 2018 za cenu 1 270 € bez DPH, hlasová a datová 4G verze pak v září 2018 za cenu 1 350 € bez DPH. Obě zařízení budou dostupná po celé Evropě a budou vybavena standardní 3letou zárukou.

 

Fotografie: https://proctors.sharefile.com/d-s960f0771ab84540b

https://proctors.sharefile.com/d-s174cecfd119439bb

 

 

Pro vice informací kontaktujte:

 

Jiří Kroulík

Account Manager

jiri.kroulik@pram.cz

m: +420 734 428 603

 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)
PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

Broadcast & ProAV nabízí v oblastech dálkově ovládané kamery, přepínačů, studiové kamery a ENG P2 vysoce kvalitní produkty a řešení pro zajištění hladkého provozu a vynikající poměr cena-výkon pro koncové uživatele. Řada profesionálních digitálních videokamer VariCam zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.

Communication solutions nabízí nejlepší komunikační řešení včetně profesionálních skenerů, telefonických systémů a terminálových zařízení SIP.
Computer Product Solutions pomáhá mobilním pracovníkům zvýšit produktivitu se svou řadou plně odolných notebooků Toughbook, firemních tabletů Toughpad a elektronických prodejních systémů (EPOS). Panasonic Toughbook byl v roce 2016 evropským lídrem trhu odolných notebooků s tržním podílem 67 % a Panasonic Toughpad na trhu odolných tabletů s podílem 56 % (VDC Research, březen 2017).
Industrial Medical Vision poskytuje aplikace v různých segmentech, například zdravotnictví, biologických vědách, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje ucelená a OEM řešení mikrokamer. Koncoví uživatelé, systémoví integrátoři nebo distributoři si mohou vybrat ze široké škály řešení ucelených produktů a komponentů zobrazovací technologie.
Security Solutions včetně kamer a rekordérů pro sledování, video interkomů a alarmů.
Visual System Solutions zahrnuje projektory a profesionální displeje. Panasonic nabízí nejširší řadu vizuálních produktů a s tržním podílem 37,20 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource >5klm (FR16, duben 2015 – březen 2016, mimo 4K & digitálního kina).

 

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 495 dceřiných společností a 91 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,711 miliardy EUR za rok končící 31. března 2017. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global