SPOLEČNOST PANASONIC PŘEDSTAVUJE NOVOU ŘADU BEZPEČNOSTNÍCH KAMER S VESTAVĚNÝM PROSTŘEDÍM PRO APLIKACE UMĚLÉ INTELIGENCE

Aplikace umělé inteligence (AI), které budou prospěšné pro firmy i společnost jako celek, mohou vyvíjet třetí strany pro kamery řady X pomocí nové sady pro vývoj softwaru i-PRO

Bracknell, Spojené království. 29. července 2020 – Společnost Panasonic představila novou řadu síťových bezpečnostních kamer řady X i-PRO s vestavěným prostředím pro aplikace AI, díky nimž jsou ideální pro příští generaci inteligentních aplikací ve firmách i ve společnosti jako celku. Se sadou pro vývoj softwaru je tato řada kamer určena pro použití s aplikacemi vyvinutými třetími stranami podle potřeb zákazníků. Tato řada zahrnuje šest nových modelů s rozlišením 5 MP dostupným od července a rozlišením 4K dostupným na konci roku, a vnitřní a venkovní kupolovitou nebo kvádrovitou konfiguraci odolnou proti vandalům.

Na nové kamery lze nainstalovat až tři aplikace pro analýzy videa, přičemž dvě aplikace i-PRO plus sada pro vývoj softwaru jsou zahrnuty zdarma, pokud bude nákup proveden do konce března 2021. Dvě zmíněné analytické aplikace, které jsou nyní k dispozici: AI Video Motion Detection (AI-VMD) a Privacy Masking.

Aplikace AI-VMD dokáže detekovat jakéhokoli člověka, vozidlo, motocykl nebo jízdní kolo a může se používat k detekci vniknutí, identifikaci „loudání se“, detekci směru a mnoha dalším aplikacím. Modul AI umožňuje spustit poplach na základě předdefinovaných parametrů s vyšší přesností než kdykoli předtím.

Druhou aplikací je Privacy Masking, která detekuje a rozpoznává lidské postavy ve scéně videa a pixeluje jejich postavu nebo obličej pro ochranu soukromí. Tato aplikace je důležitá pro mnoho podniků působících v geografických oblastech, kde platí přísné zákony na ochranu soukromí, jako je Evropa s nařízením GDPR. Aplikaci lze používat k ochraně totožnosti zaměstnanců, zákazníků a návštěvníků v celé řadě průmyslových odvětví.

Nová řada X i-PRO využívá modul AI s integrovanou analytikou k detekci podezřelých změn ve scénách, automatické přizpůsobení nastavení obrazu analyzované scény a optimalizaci komprese videa pro šetření šířky pásma sítě a úložných kapacit serveru.

„Tato nová řada kamer s otevřenou sadou pro vývoj softwaru nabízí vzrušující příležitosti k přizpůsobení široké škály aplikací AI příští generace podle specifických potřeb podnikových zákazníků,“ uvedl Gerard Figols, evropský vedoucí obchodní jednotky Panasonic Security. „Naši partneři již vyvíjejí řadu inovativních doplňkových aplikací pro budoucí použití s touto řadou kamer. O těchto aplikacích budeme informovat později v letošním roce, ale výhody kamer s těmito novými analytickými aplikacemi jsou široké a sahají od zvýšení bezpečnosti až po úsilí při změně světa po pandemii koronaviru.“

Další informace naleznete na adrese: https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/WV-X2251L

                                       https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/WV-X1551LN

                                       https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/WV-X2551LN