Phone number: +44 (0) 2070226530
Phone number: +44 (0) 2070226530
Current language: Čeština

Společnost Panasonic představuje nové bezpečnostní kamery s AI

Kamery Panasonic i-PRO řady S podporují zavádění umělé inteligence do podnikání jejím začleňováním do zařízení standardní řady.

Praha, 8. června 2021 – Společnost Panasonic dnes představila novou aktualizovanou řadu bezpečnostních kamer S, která udává nový standard díky integrovaným funkcím umělé inteligence (AI) a vylepšené kvalitě obrazu pro potřeby přesnějších analytických nástrojů používaných kamerami. První čtyři vnitřní otočné kamery v provedeních „dome“ a „box“ s Full HD rozlišením budou k dispozici začátkem července. Později v tomto roce budou následovat další typy kamer, včetně venkovních modelů a rybího oka.

Doplnění umělé inteligence do standardní řady kamer Panasonic umožňuje firmám využívat ve svých bezpečnostních systémech a provozech výkonné kamery s etablovanou pověstí spolehlivých zařízení s AI aplikacemi a hlubokého učení. Řada kamer s otevřenou platformou se sadou Software Development Kit (SDK) je navržena pro aplikace jiných výrobců a lze ji tak přizpůsobit potřebám zákazníků z řad obchodníků. Kamery s umělou inteligencí také snižují využívání frekvenčního pásma a náklady na infrastrukturu díky nástrojům zajišťujícím analytiku a zpracování přímo v kamerách.

Kamery se dodávají v balíčku s aplikacemi i-PRO: AI-VMD (video detekcí pohybu s umělou inteligencí) a AI Privacy Guard (sloužící k ochraně soukromí). Tyto aplikace vyvinula společnost Panasonic. Poskytují okamžitý přístup k inteligentním bezpečnostním funkcím, jako je detekce narušitele nebo podezřelých osob, a zároveň zajišťují ochranu práv na soukromí jednotlivců pixelováním jejich postav nebo tváří. Tato funkce je důležitá pro firmy působící v zemích, kde platí přísné zákony o ochraně soukromí, jako je například evropské nařízení GDPR.

Kromě dvou výchozích aplikací jsou k dispozici také tři novinky z řady aplikací i-PRO: AI Face, People a Vehicle Detection umožňují snadné a rychlé vyhledávání záběrů podle snímků tváří – i když jsou maskované – nebo předdefinovaných atributů osob a vozidel. Všechny tyto aplikace jsou bezplatnou součástí balíčku a napomáhají zavádění umělé inteligence do podnikání. Společnost Panasonic rozšířila využití umělé inteligence byla povýšena z čistě vizuální úrovně, když novou řadu bezpečnostních kamer S obohatila také o klasifikaci zvuků, které zachycují externí mikrofony (výstřely, křik, houkačky vozidel nebo rozbití skla).

„Kamery se vzrušující umělou inteligencí přinášejí, kromě tradičního zajišťování bezpečnosti, řadu nových možností pro podniky napříč různými průmyslovými odvětvími,” uvádí Gerard Figols, vedoucí Security Solutions společnosti Panasonic Business Europe. „Představení nové řady i-PRO S zahrnuje zpřístupnění těchto příležitostí pro firmy, pro které je nyní implementace mnohem snadnější, takže zavádění umělé inteligence a veškerých jejích výhod je nyní dostupné každému firemnímu zákazníkovi na trhu bezpečnostních zařízení.”

 

Další informace o řadě i-PRO naleznete na webu:

WV-S1136: https://business.panasonic.cz/bezpecnostni-reseni/full-hd-indoor-box-net...
WV-S2136: https://business.panasonic.cz/bezpecnostni-reseni/full-hd-indoor-dome-ne...
WV-S2136L: https://business.panasonic.cz/bezpecnostni-reseni/full-hd-indoor-dome-ne...
WV-S2236L: https://business.panasonic.cz/bezpecnostni-reseni/full-hd-vandal-resista...

Ilustrační fotografie ke stažení najdete ZDE.