Inteligentní kamery Panasonic dokážou identifikovat obličeje zakryté brýlemi nebo maskou

Společnost Panasonic Business využila veletrh IFSEC 2018 k evropskému představení technologie rozeznávání obličejů metodou deep learning (inteligentního učení)

Vylepšená platforma využívá nástroje "deep learning", které byly v nezávislém testu NIST vyhodnoceny jako nejpřesnější v oboru. Face Server dokáže rozpoznat obličeje, které jsou tradičními technologiemi identifikace obličeje těžko rozpoznatelné, včetně obličejů pod úhlem 45 stupňů doleva nebo doprava nebo 30 stupňů ve směru nahoru nebo dolů a obličejů částečně zakrytých slunečními brýlemi nebo maskami.

Kombinace řady kamer iPro Extreme společnosti Panasonic a technologie Face Server využívá režim "iA (intelligent Auto)" a "funkci nejlepšího záběru". Znamená to, že kamera automaticky upraví svá nastavení tak, aby pořídila optimální záběry. Funkce iA umožňuje, aby analýzu záběru prováděla kamera místo serveru. Díky tomu jsou odesílány jen ty nejlepší záběry a snižuje se zátěž serveru i sítě a celkové náklady na systém.

Projekt vyvíjený ve spolupráci s národní singapurskou univerzitou poskytuje kapacitu pro zpracování obrazu až z 20 kamer na server a dokáže rychle vyhledávat až ve 30 000 registrovaných referenčních obličejích.

“Face Server mění zažitá pravidla v přesnosti rozpoznávání,” řekl Gerard Frigols, Category Manager pro Panasonic Security. “Udržuje si nejen více než 90% přesnost rozpoznání obličejů částečně zakrytých slunečními brýlemi nebo maskami, ale obličeje dokáže rozeznat i z fotografií, které jsou až 10 let staré.”

Platforma se už nyní používá na tokijském letišti Haneda, kde po tříletém testování na vstupních bránách nahradila skenování otisků prstů.    

Více informací o Panasonic Security Solutions naleznete na stránkách https://business.panasonic.cz/bezpecnostni-reseni/ 

Podrobnosti o instalaci na tokijském letišti Haneda naleznete na:  https://news.panasonic.com/global/press/data/2017/12/en171215-2/en171215-2.html