Společnost Panasonic představí komplexní kyberbezpečnostní řadu kamerových systémů

Společnost Panasonic tento týden představí nový komplexní kyberbezpečnostní kamerový systém na veletrhu IFSEC v Londýně (20. - 22. června 2017).

Secure Communication je systém obsahující zabezpečenou platformu a balíček prvků datové ochrany, které spolupracují s IP kamerovými systémy Panasonic v zájmu ochrany videí proti manipulaci, pozměňování, spoofingu a snoopingu.

Uplatňuje se zde několik prvků datové ochrany, mezi které patří například šifrování a ověřování IP komunikace, ale také šifrování dat, které zajišťuje integritu videodůkazů v rámci IP videopřenosů Panasonic. U řady Panasonic iPro Extreme a Elite jsou materiály šifrovány komplexně, a to se vztahuje i na komunikační údaje mezi zařízeními. Samozřejmostí je zpětná kompatibilita s kamerami řady 5 a 6.

Zachování důkazní hodnoty materiálů navíc zajišťuje certifikát služby Symantec Managed PKI s kryptografickou technologií a technologií pro detekci pozměnění.

Gerard Figols, ředitel evropského produktového marketingu, řekl: „Spojením letitých zkušeností společnosti Panasonic na poli kamerových systémů a spolupráce se světovou jedničkou v oblasti certifikátů pro SSL servery vznikl nový průmyslový standard pro zabezpečené sledovací systémy.

Nedávné hackerské útoky ukázaly, že zařízení zapojená do internetu věcí jsou zranitelná. Bezpečnostní kamery, které nás mají chránit při práci i v našich domovech, by neměly být hozenou rukavicí pro hackery, kteří chtějí ohrozit naši online bezpečnost.“

Bližší informace o této řadě najdete na: https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/secure-communication