SPOLUPRÁCE MUZEA CHOCOLATE NATION A SPOLEČNOSTI PANASONIC PŘINÁŠÍ SLADKÝ ÚSPĚCH A PŘITAHUJE NÁVŠTĚVNÍKY

Provozovatelé muzea čokolády vybrali technologii Panasonic, aby vtáhli návštěvníky do děje

Wiesbaden, Německo. XX. ledna 2020 – Rozhodnutí muzea Chocolate Nation využít technologii Panasonic, která vás vtáhne do děje, přineslo sladký úspěch. Během prvních devíti měsíců od otevření do muzea v Antverpách zavítalo již více než 100 000 lidí. Podle provozovatelů stojí za strmým nárůstem oblíbenosti muzea právě spojení se společností Panasonic.

Muzeum Chocolate Nation používá zařízení Panasonic v muzeu, obchodě, restauraci, v zasedacích místnostech i v prostorách pro pořádání akcí. Technologie poskytuje návštěvníkům skutečně podmanivý zážitek a je základem pro úspěšné fungování instituce. Řešení dodané společností Panasonic zahrnuje 20 profesionálních displejů, 10 laserových projektorů, bezpečnostní kamery a telefony nejnovější generace.

Muzeum chtělo již od počátečního konceptu nabízet návštěvníkům podmanivý zážitek a umožnit vnímat zázraky belgické čokolády všemi pěti smysly. Ve 14 tematických oblastech se návštěvníci vydají na cestu z džungle, kde se pěstují kakaové boby, pak se stanou svědky jejich přepravy přes oceán do Antverp (přístav s největším skladem na kakaové boby na světě) a procesu přípravy exkluzivních čokoládových pochoutek. Nesmí samozřejmě chybět spousta ochutnávání.

“Při vytváření tohoto podmanivého zážitku hraje řešení společnosti Panasonic důležitou roli,” vysvětluje Catherine Stuycková, vedoucí marketingu a komunikace muzea Chocolate Nation. “Velké projekce na stropech, stěnách a podlaze dávají návštěvníkům pocit, jako by doopravdy stáli na palubě nákladní lodi. Díky světelným a zvukovým efektům se mohou návštěvníci procházet před velkým imaginárním strojem na čokoládu jako Willy Wonka z muzikálu Karlík a továrna na čokoládu a porozumět způsobu její výroby. Návštěvníci se pak virtuálně setkají s velikány výroby čokolády v Antverpách a posadí se do experimentální restaurace, ve které jim budou na talíře promítány překvapivé obrazy.”

Po více než třech letech plánování zakladatelé nezávislého muzea Chocolate Nation věděli, že k vytvoření magického prostředí pro návštěvníky a vybudování nákladově efektivní podnikové infrastruktury budou muset zvolit správného technologického partnera.

„Po rozsáhlém průzkumu trhu jsme se rozhodli pro společnost Panasonic a udělali z ní technologického partnera muzea Chocolate Nation,“ řekl Jeroen Jespers, spoluzakladatel Chocolate Nation. “Společnost Panasonic pokrývá všechny produktové kategorie, které jsme požadovali, a zároveň zná řešení. Výsledkem je vysoký zájem zákazníků a vynikající výsledky. Toho všeho bylo možné dosáhnout jen při naprosté spolehlivosti použitých technologií. Díky schopnosti provádět instalace mimo otevírací dobu a zařízením s nízkými nároky na údržbu, řešení Panasonic šetří muzeu spoustu času. Když se rozhodneme rozšířit naši působnost do dalších zemí, můžeme se spolehnout, že i zde nám řešení Panasonic vše kompletně zajistí, protože je globálním hráčem v tomto odvětví.”

V muzeu je nasazena celá řada projektorů Panasonic LCD a DLP s úhlopříčkami 32” až 65”, které pomáhají vytvářet podmanivá videa pro turisty a zajišťují kvalitní audiovizuální zážitek v prostorách určených k pořádání akcí. Nejvyšší úroveň zabezpečení s nejnižšími celkovými náklady na vlastnictví je zajištěna efektivním využitím 360stupňových vnitřních kupolových kamer Panasonic ve spojení s řídicím systémem Panasonic Video Insight. Použití 360supňových kamer zajistí pokrytí malým množstvím kamer, což minimalizuje dopad na využití šířky pásma sítě. Co se jednotného komunikačního systému týče, vybrali si v muzeu Chocolate Nation hybridní komunikační systém Panasonic KX-NS700. Díky využití stolních telefonů Panasonic, sad DECT a interkomů v rámci jednoho integrovaného systému mají hosté k dispozici přímou podporu, kdykoli ji potřebují. Systém je navržen tak, aby muzeum Chocolate Nation mohlo svou komunikační infrastrukturu rychle a efektivně rozšířit podle svých aktuálních potřeb.

Klikněte sem a podívejte se na celé video o případové studii Panasonic v muzeu Chocolate Nation.